Japanese(JP)Slovenčina (Slovenská republika)English (United Kingdom)
Akemi Yamafuku

blog.livedoor.jp/nekoyanagioffice

Akemi Yamafuku

Akemi Yamafuku (* 1963 Kitakyushu, Japonsko) sa špecializuje najmä na drevorez od roku 2004. Touto technikou vytvorila napríklad ilustrácie kníh Pokrývka divej mačky (Parol-sha), Púštne mesto a šafranový likér (Kaku-sha), Príbeh Zeme
a vesmíru (Kodan-sha) Guru-un gurun (Nobunkyo).
Okrem ilustrácií sa venuje aj tvorbe knižných väzieb. Realizovala viacero samostatných a kolektívnych výstav.

ukážka z tvorby
 
Arthur Binard

 

Arthur Binard

Arthur Binard

Arthur Binard (* 1967 Michigan , USA) vyštudoval anglickú literatúru na University Colgate. Jeho záujem o ideogram ho priviedol do Japonska, kde začal písať básne v angličtine a japončine. Jeho prvá kniha básní v japončine Tsuriagetewa dostala v roku 2001 Cenu Nakahara Chuya. V nasledujúcom roku bol súbor jeho básní vydaný v angličtine pod titulom Catch and Release (Chyť a pusť). V roku 2007 získal cenu za ilustrácie ku knihe Koko ga Ie da (Doma je tu). Jeho populárne série ilustrovaných kníh Family of Fourteen (Rodina štrnástich) je v anglickom preklade k dispozícii vo vydavateľstve Doshinsha.

 
Ayuko Tanaka

www.ayukotanaka.com
www.gallery-h-maya.com/artists/tanakaayuko

Ayuko Tanaka

Ayuko Tanaka (* 1972 Kanagawa, Japonsko) vyštudovala University Fukushima a Tokyo Designer’s Art College. Je usporiadateľkou a riaditeľkou výstavy Picografika na Sayula Technology Japan. Medzi jej najvýznamnejšie ilustrované knihy patrí Maruška a 12 mesiačikov, Haritsukurino hanamukosan (obe v Kodansya), Kaibutsu Torol no mahouno Oshiro (Alicekan), Fiola to fukouno majyo (Kodansya). Žije a tvorí v Tokiu.

ukážka z tvorby
 
Dávid Ursiny

davidursiny.sk

Dávid Ursiny

Dávid Ursiny

Dávid Ursiny (* 1978 Bratislava, Slovensko) absolvoval v rokoch 1998 – 2004 Katedru ilustrácie a grafiky Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave u prof.
D. Kállaya. Po skončení štúdia ilustroval viacero reprezentatívnych rozprávkových kníh, či už Slovenské rozprávky Pavla Dobšinského, Bhagavadgítu alebo 5. diel série rozprávok Tisíc a jedna noc (Ikar). Zúčastnil sa dvoch Bienále ilustrácií Bratislava a kolektívnych výstav žiakov D. Kállaya na Slovensku, v Japonsku
a Mexiku.

ukážka z tvorby
 
Erie Sonoda

www.erie-sonoda.com

Erie Sonoda

Erie Sonoda (* 1981Japonsko) študovala na Showa Womens University oddelenie architektúry a Tokyo art College oddelenie grafického dizajnu. Jej ilustrovaná kniha bola v roku 2007 vybraná na výstavu ilustrátorov počas Medzinárodného knižného veľtrhu v Bologni (Bologna Children’s Book Fair). Pre francúzske vydavateľstvo Lirabelle ilustrovala v roku 2009 knihu Služba noci (Service de Nui). Najnovšie ilustrovala v roku 2011 knihu Nikdy nemám strach (Kowaku-Nai-mon) pre japonské vydavateľstvo Enbooks.

ukážka z tvorby
 
<< Začiatok < Dozadu 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dopredu > Koniec >>

Stránka 1 z 11