Japanese(JP)Slovenčina (Slovenská republika)English (United Kingdom)
Júlia Piačková

 

Júlia Piačková

Júlia Piačková (* 1961 Hlohovec, Slovensko) absolvovala v rokoch 1976 – 1980 Strednú priemyselnú školu textilnú v Brne. Potom dva roky pôsobila ako textilná dizajnérka v Maytexe Liptovský Mikuláš. V rokoch 1981 – 1987 študovala na Oddelení textilnej tvorby na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave u prof.
E. Antalovej. Po skončení štúdia pracovala ako výtvarníčka pre monumentálnu tvorbu v architektúre v gobelínovej dielni Umeleckých remesiel v Bratislave.
V rokoch 1989 – 1990 pracovala na návrhu a spolupodieľala sa na výtvarnej realizácii gobelínu pre Kanceláriu prezidenta na Bratislavskom hrade. Potom do roku 2006 pedagogicky pôsobila na Oddelení keramiky na Strednom odbornom učilišti v Pezinku a v súčasnosti vyučuje maľbu, kresbu a úžitkové umenie na Základnej umeleckej škole v Pezinku. Venuje sa maľbe, kresbe, grafike, ilustrácii, keramike a výtvarným návrhom poštových známok. Realizovala viac ako 25 samostatných výstav (niektoré spolu s I. Piačkom) na Slovensku a v Českej republike. Ilustrovala dve knihy Slnečnica (Smena Bratislava) a spolu s I. Piačkom básnickú zbierku Právo každej noci (Ex Tempore Bratislava). Za svoju tvorbu získala viacero ocenení, napr. 2. cenu v súťaži Poštová známka k 50. výročiu založenia OSN, 3. cenu na 2. Bienále ExLibris v Racibórze, 2. cenu v súťaži Poštová známka Vianoce Jubileum 2000, diplom na medzinárodnej výstave More – ExLibris v Taipei a TOP 10 najvýnimočnejších poštových známok sveta (StampNews Veľká Británia).

Nasledujúce diela sú kážkou z tvorby autora.
Diela vystavené na výstave „Zruky do ruky“ si môžete pozrieť v galérii.